به سایت آسا خوش آمدید.

 انواع ترموستات ها

به منظور تثبیت دمای اتاق یا فضای مورد نظر و جلوگیری از افزایش یا کاهش دما از میزان مناسب، از وسیله ای به نام ترموستات استفاده می گردد. اهم ترموستات هایی که در سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

ترموستات اتاقی:

این ترموستات در اتاق نصب می گردد و بدلیل ساختمان داخلیش که اساساً از فلز بی متال (دو فلز مختلف الجنس) تشکیل می شود قادر است تحت تاثیر دمای محیط، یک کنتاکت الکتریکی را قطع و وصل نموده و از این طریق هر وسیله الکتریکی را خاموش یا روشن کند. بدین ترتیب ترموستات اتاقی می تواند دبی سیال ناقل حرارت را برحسب دمای اتاق تغییر داده نتیجتاً دما را در در محدوده مورد نظر ثابت نگه دارد.

ترموستات جداری:

در ساختمان هایی که به هر دلیل کنترل اتوماتیک دمای اتاق­ها یا فضاهای مورد گرمایش بطور مستقل امکان پذیر نباشد، از ترموستات جداری استفاده می گردد. این ترموستات دارای حبابی می باشد که از یک گاز حساس به دما پر شده است و در اثر انقباض و انبساط این گاز در اثر تغییرات دما، تحت مکانیزم ویژه ای، یک کنتاکت الکتریکی قطع و وصل شده دستگاه الکتریکی مورد نظر خاموش یا روشن می گردد.

ترموستات دیگ یا آکوستات مستغرق:

کار این ترموستات کنترل دمای آب دیگ بوده با افزایش یا کاهش دمای آب دیگ نسبت به حدود تنظیم شده بر روی آن، فرمان خاموش یا روشن شدن مشعل را صادر می­کند. از نظر ساختمان داخلی، آکوستات مستغرق نیز دارای یک حباب پر شده از گاز حساس به دما می باشد که در داخل آب دیگ غوطه ور است و متاثر از دمای آب یا مکانیزمی شبیه ترموستات جداری، یک کنتاکت الکتریکی را قطع یا وصل نموده مشعل را خاموش یا روشن می کند.

این صفحه در دست تهیــــــه می باشــــــد .

لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشـــتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید .

2 - 77613751

با تشکر - آســـا

Notice: Use of undefined constant l - assumed 'l' in /home2/asa/public_html/modules/mod_daily_banner/tmpl/default.php on line 43
Image On This Wednesday

انواع گازهای فریون هانیول و فروژن-Frogen &Honeywell


ورود کاربران