به سایت آسا خوش آمدید.


 

برداشت جزیی از کتاب مذکور با ذکر نام منبع ( ASA.ir ) و نام مؤلف بلا مانع می باشد.

مقدمه

مقدمه
در کتاب حاضر سعی بر کاربردی بودن و ساده نویسی مطالب بوده و در عین حال تلاش شده تا مطالب، معتبر، علمی و جامع نیز باشد تا کلیه کاربران اعم از مبتدی تا عالی بتوانند به سادگی این کتاب را مورد استفاده قرار دهند.
از آنجاییکه یکی از مهمترین بحثها در مهندسی و صنعت، چگونگی تبدیل واحدها می باشد از این رو سعی شده در ابتدا توضیحات نسبتاً مفصلی از واحدها و سیستم واحدها و چگونگی تبدیل واحدها در این رشته آورده شود تا همکاران متخصص خصوصاً تعمیرکاران و اوپراتورها بتوانند با اشراف برآن در مواقعی که نتوانستند لوازم و قطعات خصوصاً انواع نشان دهنده ها وکنترل کنندها که با سیستم مورد نظرشان مدرج شده است جایگزین نموده تا از کار افتادن دستگاه ها به مدت محدود نیز جلوگیری شود.
در ادامه نیز مطالب پایه از جمله مطالب کتاب و مسائل آن هم در سیستم متریک بین المللی (SI) و هم سیستم انگلیسی عنوان شده تا علاقه مندان با هر دو سیستم آشنا شوند.
تعهداً سعی شده است بعضی از شکل ها و تصاویر و نمودارها و جداول با اسامی لاتین آن آورده شود تا دانش پژوهان هر چه بیشتر با اصطلاحات رایج بین المللی آشنا شوند و به مرور زمان قادر باشند از کاتالوگها و بولتن ها و سایتهای تخصصی در این زمینه نیز به راحتی استفاده نمایند.
چون هدف از این نوشته بیشتر نوع کاربردی بودن آن بوده تا آموزشی صرف ، بنابراین دانش پژوهان می توانند به هر سر فصلی که علاقه مندند مراجعه نمایند تا با مرور کلیه مطالب ، به راحتی با سیستم های تبرید و تهویه آشنا شده و بتوانند به راحتی سیستم های مذکور را تجزیه و تحلیل نمایند.
با توجه به اینکه در حال حاضر کتابهای خوبی در بازار ایران یافت می شود که دانشجویان و علاقه مندان به فراگیری مطالب صرفاً تئوریک و آکادمیک می توانند مراجعه نمایند لذا در آینده سعی می شود بقیه مطالب کاربردی باشد و به همراه تصاویر و حتی مولتی مدیا ارائه گردد تا دانش پژوهان به راحتی با طرز کار دستگاهها و سیستم های تبرید و تهویه آشنا شوند. توضیحات کافی در این زمینه در مؤخره کتاب آورده خواهد شد.
در این جا لازم می دانم از همسر و فرزندانم که با صبوری و تشویق هایشان بستر مناسب را فراهم نمودند تشکر نمایم.
یداله سمیعی – بهار - 1389
Image On This Saturday

سايبان کولر آبي و گازي 

021-77613751
021-77613752

sayebanecooler.ir

مزاياي استفاده ازسايبان کولر
 (عايق شده باروکش  آلومينيومي)
1- درچله تابستان وبا همان کولر
قديمي تان چند درجه حرارت منزل
 ومحل کارراخنک ترميکند.
2- صرفه جويي درمصرف برق و آب 
 (حتي درزمان خاموش بودن کولر) .
3- کولرپس ازروشن شدن بسيارسريع
 خنک مي کند .
4- متناسب براي کليه کولرهاي قديمي و
 جديد و کليه سايز ها .
5- نصب آسان و سريع بدون نياز به 
هرگونه وسيله و ابزاري .
6- قيمت مناسب= مبلغي که درقبوض
 آب وبرق صرفه جويي ميشود .
7- آرامش و رفاه بيشتربا لذت بردن       
 ازخنکاي دلپذير و محيط اطراف .
8- راندمان بسيار بالا و افزاي چشمگير   
 ميزان سرمايش کولر  
9- کاهش ميزان مصرف انرژي و
 استهلاک کمتر کولر
10- جلوگيري از تابش مستقيم آفتاب
و کاهش چند درجه اي دما

انواع گازهای فریون هانیول و فروژن-Frogen &Honeywell


ورود کاربران